UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat wydzierżawił gminie Piaseczno zabytkowy budynek „Poniatówki”. Jaka przyszłość czeka ten uroczy budynek w środku parku?


Właścicielem „Poniatówki”, niepozornego budynku w Parku Książąt Mazowieckich przy Chyliczkowskiej, jest powiat piaseczyński, ale to gmina była zainteresowana przejęciem budynku.
– Na mocy podpisanej 5 stycznia umowy Powiat wydzierżawił Gminie Piaseczno stojący w Parku Chyliczkowskim dworek na 10 lat. W budynku realizowane będą zadania własne gminy, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego – informuje Starostwo Powiatowe. – Nowi gospodarze zapewniają, że po remoncie Poniatówka stanie się miejscem przyjaznym mieszkańcom i wielofunkcyjnym.
„Poniatówka” jest jednak w opłakanym stanie od lat. Zanim powstanie jakakolwiek realna koncepcja na zagospodarowanie tego miejsca trzeba ocenić, w jakiej kondycji jest budynek.
– W chwili obecnej trwa podpisywanie umowy na wykonanie ekspertyzy technicznej i inwentaryzacji budowlanej zabytkowego budynku „Poniatówki”, która oceni, w jakiej kondycji jest budynek – informuje nas Anna Grzejszczyk z Biura Promocji Miasta i Gminy Piaseczno. – Zostało również przygotowane i rozesłane zapytanie ofertowe na wykonanie analizy historycznej zabytkowego budynku „Poniatówki".
Do zeszłego piątku do godziny 16.00, czyli do ostatecznego terminu, wpłynęło 6 ofert.
– Po otrzymanej analizie historycznej oraz ekspertyzie technicznej i inwentaryzacji budowlanej przystąpimy do przygotowywania zapytania ofertowego na wykonanie koncepcji architektonicznej, która będzie podstawą do opracowania dokumentacji projektowej. A następnie, jeśli będą
wystarczające środki finansowe w budżecie Gminy, to przystąpimy do procedury przetargowej na realizację inwestycji – mówi Anna Grzejszczyk. – Na dzień dzisiejszy nie jest znany zakres ani termin ewentualnego remontu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama