UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Fontanna dopiero wiosną

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszystko wskazuje na to, że Skwer Kisiela stanie się prezentem gwiazdkowym dla mieszkańców.

 

Większość prac na przebudowywanym placu w centrum miasta już się zakończyła. Cała infrastruktura gotowa jest od dłuższego czasu, nasadzenia, które ze względu na porę roku mogły się odbyć późną jesienią, zostały już wykonane.

– Zieleni będzie znacznie więcej – zapewnia wiceprzewodnicząca Rady Gminy Magdalena Woźniak – ale prawdopodobnie pojawi się na placu dopiero wiosną.

Otwarcie skweru dla mieszkańców zaplanowano w grudniu. W związku z opóźnieniami podwykonawcy, który miał dostarczyć płyty do zbudowania fontanny, wykonawca przebudowy poprosił o aneksowanie umowy w zakresie dotyczącym budowy samej kaskady wodnej. Miałaby zostać zbudowana dopiero wiosną przyszłego roku. Urząd jednak chce udostępnić mieszkańcom skwer jak najszybciej, w związku z tym ogrodzenie miałoby się pojawić tylko wokół niedokończonej fontanny, a reszta terenu byłaby dostępna.

– W związku z tym, że procedury wydania zgody na częściowe użytkowanie terenu muszą chwilę potrwać, bardziej prawdopodobne jest otwarcie zrewitalizowanego Skweru Kisiela tuż przed świętami, niż w Mikołajki - mówi Woźniak.

W imieniu naszej czytelniczki, która zauważyła brak udogodnień dla niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami dziecięcymi od strony ul. Kościuszki, zapytaliśmy urzędników czy jeszcze pojawią się jakieś pochylnie.

– Niestety, ze względu na spadek terenu i wielkość placu wykonanie pochylni, która spełniałaby wymogi dotyczące kąta nachylenia, jest to niemożliwe – informuje Naczelnik Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński. – Podobnie jak przed rewitalizacją, osoby mające trudność z poruszaniem się będą mogły dostać się na skwer od strony ul. Sierakowskiego.

A w kwestii „nieobecnej” fontanny na skwerze… Zawsze można powrócić na zimę do tej świetlnej, która „zdobiła” Skwer Kisiela w kilka zim poprzedzających remont.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama