Fashion House chce się rozbudować

0
513

Fashion House Outlet Centre planuje rozbudowę swojego centrum handlowego o 7 500 m2. Przy Energetycznej powstać ma również parking wielopoziomowy o powierzchni użytkowej ok. 26 200 m2.
Rafał Guzewicz, pełnomocnik Fashion House Warsaw Tres Sp. z o.o., zwrócił się do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie obiektu handlowego Fashion House.
Zgodnie z zapisami ustawy środowiskowej Burmistrz zwrócił się z prośbą o opinię do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Obydwie instytucje stwierdziły brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie Fashion House. W związku z tym Burmistrz postanowił o odstąpieniu od tego obowiązku.
Jak czytamy w postanowieniu Burmistrza, przebudowa Fashion House ma polegać na rozbudowie istniejącego centrum handlowego o ok. 7 500 m2, z czego ok. 5 700 m2 zajmować będą powierzchnię pod wynajem dla ok. 40 nowych sklepów, zaś ponad 1 700 m2 drogi wewnętrznej komunikacji. Ok. 100 m2 przeznaczonych ma być na pomieszczenia zaplecza technicznego. Dodatkowo wzdłuż północnej granicy centrum handlowego planowana jest budowa wielopoziomowego parkingu dla samochodów osobowych o powierzchni użytkowej ok. 26 200 m2 (cztery kondygnacje, wliczając miejsca parkingowe na dachu).
Rozbudowa Fashion House, wyjazd z ogromnej galerii handlowej Auchan, duży hipermarket budowlany firmy Evi Sp. z o.o. – przyszłość ulicy Energetycznej to na pewno duży ruch samochodowy. I o ile odcinek od ronda do ulicy Puławskiej może przyjąć większy ruch, niż jest do tej pory, to jednak odcinek od tego samego ronda do skrzyżowania Energetycznej z Geodetów i Wilanowską już nie do końca.
– Gmina opracowuje projekt ulicy Energetycznej od ul. Rubinowej do ul. Geodetów, natomiast odcinek od ronda przy Fashion House do ul. Rubinowej przygotowuje firma EVI, która planuje
inwestycje na działce położonej wzdłuż tego ciągu. Nie ma jeszcze podpisanej umowy z Auchan dotyczącej partycypacji w kosztach budowy inwestycji, wciąż trwają ustalenia – mówi nam Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Gmina rozpocznie w tym roku budowę I etapu, czyli ronda u zbiegu ulic Geodetów, Energetycznej i Wilanowskiej – dodaje.
Mieszkańcom Józefosławia i Julianowa, dla których ulica Energetyczna jest jednym z dwóch wyjazdów do Warszawy, pozostaje wierzyć, że gmina zrealizuje swoje plany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię