UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Bezpieczny Józefosław

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńska policja wraz ze strażą miejską rozpoczynają na terenie Józefosławia wspólne działania, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców.

Komenda Powiatowa Policja i straż miejska podejmą wiele działań prewencyjnych,  które m.in. mają podnieść świadomość mieszkańców.  

– Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Józefosławia. Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Miasta i Gminy Piaseczno Robert Widz, mieszkaniec Józefosławia – informuje Jarosław Sawicki, oficer prasowy piaseczyńskiej komendy. – Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Projekt w dużej mierze będzie się opierał na podniesieniu świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego, dlatego równocześnie będzie prowadzona akcja informacyjna wśród mieszkańców.

Z tego powodu na ulicach Józefosławia pojawią się już niedługo skoordynowane patrole. W dniach 4-9 grudnia będą to działania prewencyjne policji i straży miejskiej, a w dniach 11-16 grudnia wydział ruchu drogowego będzie przeprowadzał kontrole.

Chodzi też o to, aby mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi o miejscach niebezpiecznych, co dzisiaj jest niebywale proste. Nie tylko dla mieszkańców Józefosławia, ale dla całego kraju policja uruchomiła dwie aplikacje.

– Aplikacja internetowa policji „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa”, gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez policję, oraz aplikacja mobilna policji „Moja Komenda”, służąca do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych, umożliwiająca użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym  – precyzuje Jarosław Sawicki.

Oprócz tego każdy mieszkaniec gminy Piaseczno także może „coś” zgłosić.

– Aplikacja mobilna UMiG Piaseczno: „Zgłoś COŚ” (Mobile Alert), służąca do zgłaszania wszelkich incydentów, takich jak uszkodzone znaki drogowe, ubytki w jezdni, śmieci na ulicy itp. Aplikacja będzie miała dodatkową zakładkę poświęconą akcji, z kategoriami zgłoszeń odpowiadających Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, które trafią bezpośrednio do Policji – wyjaśnia Sawicki. – Na podstawie analizy wszystkich zgłoszeń powstanie mapa zagrożeń, która pozwoli funkcjonariuszom Policji i strażnikom miejskim realizować swoje działania w miejscach, które według mieszkańców wymagają szczególnej uwagi.

W ramach akcji mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o metodach zabezpieczenia mienia, skuteczności sąsiedzkiego współdziałania i o zagrożeniach w Internecie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama