UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W połowie grudnia ma się polepszyć sytuacja pasażerów Kolei Mazowieckich, choć część z nich musi liczyć się z kilkudniowymi utrudnieniami.


Remont torów trwa.
W związku z nim od 2 grudnia godz. 20.00 do 5 grudnia godz. 3.00 na odcinku Ustanówek–Czachówek Południowy z powodu montażu w stacji Czachówek Południowy nowych elementów infrastruktury kolejowej nastąpi przerwa w kursowaniu pociągów. Kolejne prace na tej stacji wymuszą na przewoźniku wstrzymanie pociągów także 9 grudnia od godz. 17.40 do godz. 3.40 dnia następnego, pomiędzy stacjami Piaseczno a Chynów. Obydwa te terminy to weekend.
Na ww. odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów komunikacji zastępczej został zamieszczony na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.
Jest także dobra wiadomość dla pasażerów.
– W połowie grudnia ma zakończyć się ważny etap remontu i do Piaseczna będziemy mieli już dwa tory oraz rozjazd za stacją Piaseczno – pozwoli to na znaczne usprawnienie ruchu pociągów (mam tutaj na myśli dodatkowe pociągi z Piaseczna do Warszawy w szczycie porannym) – powiedziała nam Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich, w artykule „Ludzie mają dość” (nr 124 PP).
Stacja Piaseczno na swoim profilu na Facebooku podsumowała więc zmiany w przyszłym rozkładzie jazdy (którego ostateczną wersję poznamy po 19 listopada). Co się zmieni?
Od 12 grudnia na trasie Piaseczno–Warszawa Zachodnia zwiększy się ilość połączeń KM z 20 do 26. Piaseczno zyska dwa nowe połączenia PKP Inter City (w Piasecznie będą się zatrzymywać pociągi relacji Warszawa Wschodnia–Kielce oraz Kraków Główny–Kołobrzeg). Oprócz tego sześć pociągów skończy bieg w Piasecznie, a sześć go rozpocznie – to zasługa rozjazdu za stacją Piaseczno, na którym pociąg będzie mógł się „schować” na dodatkowym torze.
Piaseczno odzyska więc pociągi pospieszne, Piaseczno i Nowa Iwiczna zyskają nowe połączenia oraz puste składy rozpoczynające bieg w Piasecznie. Nieznacznie skróci się czas przejazdu na odcinku Piaseczno i Warszawa Zachodnia, należy pamiętać, że to jednak nie jest koniec remontu, a przepustowość na odcinku Okęcie–Piaseczno–Chynów nie poprawi się znacznie w połowie grudnia.
Dobrą wiadomość mamy także dla kierowców (oraz także pasażerów, dla których wypadek na przejeździe kolejowym oznacza zatrzymanie ruchu pociągów, przynajmniej w jednym kierunku).
– Przejazdy kolejowo-drogowe w Dawidach i Nowej Iwicznej będą wyposażone w sygnalizację i rogatki. Urządzenia będą obsługiwane przez dróżnika – mówi nam Karol Jakubowski, rzecznik spółki PKP PLK.

2 komentarzy

 • Link do komentarza 501m501 501m501 18 listopada 2016

  PKP Inter City (w Piasecznie będą się zatrzymywać pociągi relacji Warszawa Wschodnia–Kielce oraz Kraków Główny–Kołobrzeg)?

  Gratuluję pomysłu. Ciekawe jak te pociągi będą jeździć tą trasą, kiedy za Piasecznem wszystko jest rozkopane, a na odcinku Warka - Radom jest jeden tor?:> To jest poroniony pomysł.

  Pytam - co mają zrobić pasażerowie jadący do Warszawy z np. Zalesia Górnego? Patrzyłam na przyszły rozkład (od 10.12) i pociągi KM będą kursować rano z częstotliwością bagatela co 1,5 godziny... Domyślam się też, że w razie ewentualnych (na pewno będących) opóźnień pociągi KM będą stały, żeby przepuścić InterCity...

  Dojeżdżać do Piaseczna samochodem? Kiedyś próbowałam i z Zalesia zajęło mi to pół godziny z powodu korków na tych wąskich drogach.

 • Link do komentarza Majk Majk 17 listopada 2016

  Dobre wieści dla Nowej Iwicznej. Czy coś wiadomo w sprawie parkingów? Samochodów rano pełno, miejsc zaczyna brakować...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama