UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego na budowę parkingu wielopoziomowego ,,Parkuj i Jedź” przy stacji PKP w Piasecznie.

Kilkadziesiąt minut po spotkaniu mieszkańców z przedstawicielami PKP oraz wykonawcami modernizacji linii kolejowej komisja zadecydowała o otworzeniu przejazdu w Zalesiu Górnym. Krzyk rozpaczy został usłyszany, ale nie do końca.

Droga została zamknięta ze względu na prace przy budowie obwodnicy.

Dwie gminy z naszego powiatu zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca w rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu Forbesa.

W Piasecznie przy ul. Wojska Polskiego doszło w ubiegły piątek do nietypowego zdarzenia. Kierowca audi poczuł silne uderzenie z tyłu spowodowane najechaniem przez mercedesa. Kierowcy zjechali na pobocze, zatrzymał się także trzeci kierujący, mieszkaniec Włocławka. Sprawca kolizji wyszedł z auta chwiejnym krokiem, ale gdy poinformowano go, że zostanie wezwana policja, mężczyzna wrócił do pojazdu. Chwilę potem wyszedł z niego z metalowym toporkiem i przy jego użyciu próbował groźbą zmusić świadków i poszkodowanego do odwołania policji. Z naszych informacji wynika, że mężczyzna groził także postronnym osobom. Po przyjeździe policji został on obezwładniony. Miał ponad 2 promile, znaleziono przy nim także porcję marihuany.

 

Komisja zadecydowała, że przejazd w Zalesiu Górnym zostanie dziś otwarty. Otwarcie nastąpi około godz. 15.00. Przejazd musi zostać uzupełniony o sygnalizację dla pociągów, które będą przez niego przejeżdżać z prędkością 20 km/h. Zachowajcie ostrożność, obecnie przejazd nie posiada zapór i sygnalizacji dla kierujących samochodami.

Radni zadecydowali: w Piasecznie utworzona zostanie strefa płatnego parkowania.

Od teraz spacery powinny być dużo przyjemniejsze.

Na Mazowszu w tym roku utonęło już 19 osób. Wojewoda zwrócił się do samorządów o zapewnienie bezpieczeństwa przy zbiornikach wodnych.

Remont skrzyżowania Puławskiej z Okulickiego ma się rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama