UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Stołeczni policjanci oraz funkcjonariusze KAS zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej ponad 54 tys. podrobionych artykułów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 10 mln złotych. Dwanaście osób usłyszało zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. 

- Ostatnie działania, w których uczestniczyło blisko 200 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia artykułów z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości ok. 10 mln złotych oraz do zatrzymania 12 osób - czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji. - Na ponad sześćdziesięciu stoiskach prowizorycznego targowiska, usytuowanego na jednej z ulicy w Wólce Kosowskiej zabezpieczono ponad 54 tysiące „podróbek” opatrzonych logiem markowych firm . Nielegalnym towarem  w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy.

- Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje - poinformowała Anna Szczepańska – rzecznik prasowy IAS w Warszawie.

Postępowania w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

IMPREZY ZWIĄZANE Z 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – PIASECZNO 2018

Dwie osoby nie żyją, trzy trafiły do szpitala – to efekt zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką na jednym z najgorszych skrzyżowań w powiecie.

W sobotę rano pojawiły się na rynku w Piasecznie krzesełka. Możemy postawić je sobie w dowolnym miejscu na rynku, usiąść samemu, czy z całą grupą ludzi.

GDDKiA nie skończyła jeszcze Południowej Obwodnicy Warszawy, a już planuje kolejną, większą. Czy przejdzie przez nasz powiat?

Mieszkańcy narzekają na autobusowy tłok na ul. Zgoda i pobliskim parkingu. Gmina niechętnie myśli o innej lokalizacji pętli autobusowej.

Władze gminy nie są zainteresowane „biletem metropolitalnym”. Zamierzają nadal ubiegać się o włączenie Konstancina-Jeziorny do pierwszej strefy biletowej.

Remont Relaksowej spowodował ogromne utrudnienia na Kabatach, ale także w Kierszku, Józefosławiu i na Puławskiej.

Opozycja w radzie powiatu ponownie chce rozpatrzenia wniosku o odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego.

 W najbliższych dniach nastąpią ważne dla pasażerów zmiany:

do tej pory zamknięty był tor w kierunku Radomia i wszystkie odjazdy odbywały się z peronu nr 2 (od strony budynku dworca). Od 16 kwietnia (poniedziałek) zamknięty będzie tor w kierunku Warszawy, a wszystkie odjazdy/przyjazdy będą odbywały się z peronu nr 1.  Dzięki temu, od 16 kwietnia wróci pociąg do Warszawy wyruszający z Piaseczna o godzinie 7:15 ale będzie zestawiony z 2 ezt en57. Po 30 kwietnia, kiedy do ruchu zostaną ponownie oddane dwa tory, wróci układ połączeń sprzed zamknięcia, m.in. pociąg o 7:15 będzie odjeżdżał o 7:18 i będzie zestawiony z wagonów piętrowych.

Ważna zmiana dotyczy także okresu 1-7 maja - pociąg odjeżdżający z Piaseczna o godzinie 7:18 nie będzie kursował 2 i 4 maja.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama