UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

Trwa rewitalizacja skweru Kisiela. W trakcie prac budowlanych okazało się, że są one zagrożeniem dla ścian Sądu Rejonowego w Piasecznie. Informację tę potwierdziła Kierowniczka Oddziału Administracyjnego Sądu Marzena Bartosiak-Gajek, informując nas, że zgłosiła sprawę do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie, który rozpoczął postępowanie administracyjne w tej sprawie. O sprawie będziemy informowali na bieżąco.

We wtorek na komisji radni przegłosowali zamianę miejsc parkingowych przy Skwerze Kisiela od strony ulicy Kościuszki na zieleń. Burmistrz Lis także przekonał się do tego pomysłu.

Kolejne przeszkody i kolejne przesunięcia terminów. Krótko mówiąc: kolejny sezon bez parku.

W środę, 17 maja, policja na polecenie prokuratury zatrzymała byłą prezes oraz byłą wiceprezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli. Wiceprezes Zofii W. grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności, a prezes Zofii K. do 10 lat.

Koleje Mazowieckie 11 czerwca wprowadzają nowy rozkład, jednak ze względu na trwający remont naszej linii kilka zmian nastąpi po 1 lipca. Dobrych zmian.

W piątek odbyło się spotkanie w szkole w Coniewie, podczas którego rodzice ponownie zażądali zamknięcia Ośrodka dla Uchodźców w Lininie.
W Coniewie rodzice spotkali się z policją, strażą graniczną, dyrekcją Ośrodka w Lininie, wiceburmistrzem Góry Kalwarii, radnymi z Góry Kalwarii oraz dyrektorką szkoły. Spotkanie było spowodowane listem do ministra Błaszczaka z prośbą o zamknięcie Ośrodka, który z kolei był skutkiem zdarzenia w szkole, z 5 kwietnia (o zdarzeniu pisaliśmy w poprzednim numerze).
Rodzice żądają zamknięcia Ośrodka
Katarzyna Zielińska, która jest przewodniczącą rady rodziców, powiedziała na spotkaniu, że po tym zdarzeniu nie ma już odwrotu i Ośrodek należy zamknąć.

Z niemieckiego domu dziecka w Piasecznie, dzień przed powstaniem warszawskim, mama wykradła 5-letnią Teresę, ale nie mogła znaleźć 2-letniego Henryka. Od wielu lat pani Teresa usiłuje dowiedzieć się, co się stało z jej bratem.

GDDKiA ma rozpocząć przebudowę skrzyżowania koło Laminy już w wakacje. Na trzypasmową Puławską jednak poczekamy.

28 maja w Konstancinie, 4 czerwca w Piasecznie i 11 czerwca w Lesznowoli – to daty zaplanowanych referendów dotyczących projektu ustawy o ustroju m.st. Warszawy. Czy po jego wycofaniu przez PiS referenda się odbędą?

Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria zbierają podpisy pod listem do ministra MSWiA, w którym po 13 latach funkcjonowania Ośrodka dla Cudzoziemców w Lininie proszą o jego zamknięcie. Dlaczego?

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama